LUTY 2019

Mam przyjemność zaprosić na dwa ciekawe wydarzenia, na które zostałam zaproszona jako prelegent.

Pierwsze, to konferencja WYZWANIA ELEKTRONICZNEGO OBIEGU INFORMACJI, która odbędzie się 27 lutego 2019 roku w Warszawie.

Tytuł mojej prezentacji to: Zarządzanie procesami i dokumentami w kontekście obowiązku JPK oraz e-sprawozdań.

tutaj szczegóły wydarzenia.

Drugi event to Kongres Księgowość Przyszłości. W moim odczuciu bardzo na czasie, ponieważ księgowość wchodzi w zupełnie inny świat za sprawą zmian w przepisach w ostatnich latach. I to właśnie jest przedmiotem mojej prezentacji: Przygotowanie księgowości do elektronicznej wymiany danych z organami skarbowymi.

Kongres odbędzie się 28 lutego w Warszawie, a tutaj szczegóły wydarzenia.

Zapraszam serdecznie.


Grudzień 2018

Wydawnictwo BECK przygotowało mocną pozycję, która mam nadzieję wesprze księgowych przy zamykaniu ksiąg w 2018 roku. Dostępna TUTAJ.

Miałam zaszczyt zaprezentować również swoje przemyślenia związane z tematem publikacji. Mój rozdział traktuje o e-sprawozdaniach. Można w nim znaleźć nie tylko informacje o przepisach wprowadzających tę formę sprawozdawczości, ale również wiele praktycznych porad. Temat jest bardzo świeży, więc jeszcze wciąż dochodzą nowe kwestie. Nawet Ministerstwo Finansów zmienia niektóre swoje stanowiska.

e-Sprawozdania, to dalszy ciąg tematu plików JPK. Od przeszło roku prowadzę i rozwijam temat raportowania w oparciu o struktury JPK. We wrześniu tego roku uruchomiłam bezpłatne szkolenie na ten temat, TUTAJ dostępne. Jest to pierwsza edycja poziomu podstawowego. W przyszłym roku będę kontynuowała szkolenia, a także pracuję nad publikacją “Przygotowanie księgowości do elektronicznej wymiany danych z organami skarbowymi – dobre praktyki”.

Zapraszam do zaglądania na moją stronę.

Wrzesień 2018

Jako że za kilka dni wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop, postanowiłam trochę wcześniej uruchomić szkolenie. Już dziś, na stronie https://www.wirtuozksiegowosci.pl/jpk_kr-zawartosc-struktury/  zostały umieszczone pierwsze materiały. Aby móc z nich skorzystać, wystarczy na adres wirtuozksiegowosci@gmail.com wysłać informację o chęci uczestnictwa.

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby:

  1.  nauczyć się projektować bezkosztowe raporty finsnowo-księgowe,
  2. dowiedzieć się więcej o strukturze JPK_KR,
  3. rofesjonalnie przygotować swoją księgowość do przekazywania danych do kontroli do US za pośrednictwem struktury JPK_KR.

Od 1 października rozpoczynam szkolenie Raportowanie wsparte strukturą JPK_KR.

Szkolenie jest bezpłatne. Wystarczy przysłać na adres wirtuozksiegowosci@gmail.com informację o chęci uczestnictwa w szkoleniu, ewentualnie można tę informację przekazać na zamówieniu podręcznika do szkolenia.

W trakcie szkolenia zaprezentuję w jaki sposób można projektować dowolne raporty wykorzystując do tego strukturę JPK_KR oraz arkusz kalkulacyjny Excel, czyli postaram się nauczyć Państwa jak praktycznie za darmo można uzyskać różnorodne analizy, zestawienia i raporty finansowo-księgowe.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą pod tym linkiem.


SIERPIEŃ 2018

Od 13 lipca do 22 sierpnia 2018 roku, Ministerstwo Finansów prowadziło konsultacje podatkowe w sprawie elektronicznych wersji sprawozdań finansowych. Podatnicy powoli powinni się oswajać z myślą, że właśnie ta forma będzie jedyną i obowiązującą już w najbliższym czasie. Elektroniczne sprawozdania mają być pobierane automatycznie, bezpośrednio z programów komputerowych i przekazywane do organów skarbowych za pośrednictwem ustandaryzowanych plików.

Struktury logiczne, które zostały przedstawione przez Ministerstwo do konsultacji, moim zdaniem mogłyby być lepsze i właśnie tą opinią podzieliłam się w ramach konsultacji podatkowych.

Na stronie Ministerstwa Finansów zostały opublikowane pytania, wątpliwości, sugestie, nadesłane przez podmioty biorące udział w konsultacjach. Mam przyjemność zaprosić do przeczytania mojego stanowiska, które również zostało umieszczone na stronie Ministerstwa Finansów: Uwagi ANT Consulting.


MARZEC 2018

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu, który ukazał się w nr 5(72) e-mentora:

Zastosowanie  arkusza  kalkulacyjnego  w  kształceniu  księgowych  w  świetle  obecnych  wymagań  kompetencyjnych  i  prawnych.

Prowadzę badanie na potrzeby artykułu na konferencję w Instytucie Badań Systemowych PAN. Uprzejma prośba o odpowiedzenie na kilka pytań. Dziękuję.

ANKIETA_JPK

Przeglądarka struktury #JPK_KR: JPK_KR-MDK

Dostępna jest już nowa wersja narzędzia do przeglądania danych w strukturze JPK_KR(1). Bardziej stabilna i z funkcjonalnościami kontrolującymi.

Opis narzędzia tutaj, a poniżej prezentacja nowej wrsji:

Grudzień 2017

Konferencja organizowana w Instytucie Badań Systemwoych PAN

prezentacja wystąpień:

Konferencja-IBS-PAN–BPM-Streszczenia-2017-12-04

Wykorzystanie Excela do zarządzania danymi w strukturze JPK_KR

Odpowiadając na wiele pytań dotyczących tego, jak funkcjonuje skoroszyt Magazyn Danych Księgowych, o którym pisałam w ostatnim artykule (przeczytaj), przedstawiam poniżej film, z prezentacją obsługi pliku.

Weryfikacja struktury JPK_KR za pomocą Excela:

Skoroszyt Excela, za pomocą którego można zarządzać i kontrolować danymi w strukturze JPK_KR współpracuje z każdym plikiem wygenerowanym w dowolnego programu księgowego. W poniższej prezentacji jego funkcjonalność jest przedstawiona w połączeniu z programem Sage Symfonia FK, ale można go wykorzystać dla dowolengo programu.

ZOBACZ FILM

https://www.youtube.com/watch?v=YEDSjz_N7RQ&t=7s


Konferencja GigaCon – Elektroniczny Obieg Dokumentów wsparciem dla poprawnych danych w JPK

Wystąpienie na konferencji w Jelitkowie Elektroniczny Obieg Informacji w firmie.

 


LISTOPAD 2017

Sage Kadry i Płace One Payroll

Już dostępna 


 Targi Książki, Kraków 2017

PAŹDZIERNIK 2017

Nauczanie rachunkowości przy pomocy Excela

na Targach Książki w Krakowie

wywiad – przeczytaj


WRZESIEŃ 2017

Wiedza w pigułce, broszura: JPK – przygotowanie księgowości do 2018 roku.

Nie wszyscy jeszcze mają świadomość rewolucji, jaka czeka przedsiębiorców od 2018 roku. JPK to kontrola, która przyjmuje formę monitoringu. Księgowi powinni gruntownie zweryfikować swoje ewidencje księgowe w kontekście JPK. Niniejsza broszura na pewno nie wyczerpuje tematu, ale zawiera wiele praktycznych wskazówek jak podejść do tego zagadnienia. W związku z tym, że dla ksiąg handlowych przełom roku jest momentem zmian, więc czasu już zostało niewiele, aby zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Cena to tylko 20,00 zł plus koszty wysyłki. Zamówienie.

wersja elektroniczna


Zapraszam na szkolenie w Warszawie: 
Podstawy Rachunkowości z wykorzystaniem Excela.

Cztery 6-cio godzinne, intensywne dni szkolenia, po których uczestnik będzie znał zasady rachunkowości, zasady sporządzania bilansu i rachunku wyników, pozna możliwości raportowe planu kont oraz podstawowe operacje gospodarcze realizowane w księgowości. A także zacznie sprawnie wykorzystywać arkusz Excel.

Termin: 7, 21 października oraz 11, 18 listopada 2017 (soboty)
godz: 9:00 do 16.00
cena: 450,00 netto. Zgłoszenia do 30 września 2017.
W ramach ceny za szkolenie uczestnik otrzymuje materiały, konsultacje w trakcie szkolenia i trzy miesiące po szkoleniu oraz ciepły posiłek.

Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie się grupy co najmniej 5 osobowej.

zgłoszenia proszę przesyłać za pomocą formularza zgłoszenia.

dr Magdalena Chomuszko


Ministerstwo Finansów umieściło na stronie KAS instrukcję dla mikroprzedsiębiorców, którzy sami prowadzą swoją księgowość, która informuje jak przygotować i wysłać JPK_VAT. Obowiązek wysyłki tej struktury dla mikroprzedsiębiorców rozpoczyna się od 1 stycznia 2018, czyli za cztery miesiące.


Sage Kadry i Płace Materiały do samodzielnej nauki – edycja 2018.  Planowane wydanie: 31 października 2017.

Sage Kadry i Płace

SIERPIEŃ 2017

Jednolity Plik Kontrolny a System Informacyjny Rachunkowości już w sprzedaży. Wysyłki są realizowane.

LIPIEC 2017

Nowoczesny Księgowy cz.2 ; JPK a System Informacyjny Rachunkowości – zlecenie druku – 24.07.2017

CZERWIEC 2017

Nauczanie Rachunkowości za pomocą Excela już w sprzedaży!!

Wysyłki książek są realizowane (Nauczanie rachunkowości przy pomocy Excela część 1).

W przygotowaniu System Informacyjny Rachunkowości a Jednolity Plik Kontrolny (część 2)  – koniec lipca 2017

W przygotowaniu Metodyka AND – materiały metodyczne do zajęć  – koniec sierpnia 2017

W przygotowaniu wersja angielska części 1 Nauczanie rachunkowości przy pomocy Excela – do końca 2017 roku.


Ciekawe strony

Tysiące plików z danymi VAT czeka na klikniecie

Słownik finansowy POL-ENG

Dodaj komentarz